Konferencja miejska „Bezpieczeństwo społeczne a przemoc w rodzinie – teoria i praktyka”

W klubie 3 Flotylli Okrętów, podczas piątkowej (8 grudnia) miejskiej konferencji  „Bezpieczeństwo społeczne a przemoc w rodzinie – teoria i praktyka” podsumowano rok pracy gdyńskiego Zespołu Interdyscyplinarnego oraz działania w ramach kampanii Biała Wstążka. Wręczono statuetki Ambasadorów Kampanii „Biała wstążka” w Gdyni za rok 2017.

Odbywająca się co roku na początku grudnia konferencja jest okazją do spotkania gdyńskiej koalicji specjalistów działających w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie i podsumowania działań w mijającym roku. Wśród gości znaleźli się pracownicy z obszaru wsparcia społecznego miasta Karlstad w Szwecji, którzy w ramach trzydniowej wizyty studyjnej zapoznali się m.in. z funkcjonowaniem gdyńskiego Zespołu Interdyscyplinarnego.

Podczas piątkowej konferencji mężczyznom, którzy w życiu zawodowym i prywatnym aktywnie promują kampanię i działają na rzecz przeciwdziałania przemocy wobec kobiet, wręczono statuetki „Ambasadora Kampanii Biała Wstążka w Gdyni” za rok 2017. W tym roku laureatami zostali: Jacek Chmielewski, prokurator, Robert Ronduda, z-ca Komendanta Miejskiego Policji, Jarosław Biały , Naczelnik Wydz. Prewencji KMP, Marcin Halman, dzielnicowy KP Witomino, Wojciech Plichta ze straży miejskiej, Dariusz Kruca, dyrektor Liceum Katolickiego, Andrzej Bodnar, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 44, Remigiusz Walędziak, dyrektor Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Rafał Kwiatkowski, zawodnik Rugby Club Arka Gdynia oraz Przemysław Groński, ze Służby Więziennej Aresztu Śledczego w Ustce.

bwk1 bwk2 bwk3 Hania