Koncert w klubie studenckim Bukszpryt

 

W ramach koncertu zagrali dla Was:

DEFIBRYLACJA

Zespół jest wynikiem sięgającej 2011 roku gitarowej współpracy Bartka Wilmowicza i Macieja Stanulewicza, do których po pewnym czasie dołączył Maciej Syrocki, grający na gitarze basowej.
Zespół oficjalnie powstał w tym roku, gdy po długich i bezowocnych poszukiwaniach perkusisty Wilmo podjął decyzję o kupnie perkusji i zmianie instrumentu.
Zespół charakteryzuje prosta struktura rytmiczna, spokojne i melodyjne partie gitary przeplatane świeżymi i ostrymi riffami, wyłamującymi się na swój sposób z ogólnie przyjętych schematów; oraz rzewny i ujmujący za serce wokal.

Skład:
gitara/wokal – Maciej „Stanley” Stanulewicz
gitara – Bogumił Baranowski
bas – Maciej „Syro” Syrocki
perkusja – Bartek „Wilmo” Wilmowicz
https://www.facebook.com/defibrylacja

 

SHE’S SO FINE

Świeżo powstałe w Gdyni trio, będące wynikiem kolaboracji muzyków działających wcześniej w innych składach. Inspirują się głównie britpopem z lat 90′ oraz madchesterem.
Aktualnie zespół nagrywa pierwsze EP.
https://www.facebook.com/shessofineband?fref=ts

 

LLAMA

Zespół powstały pod koniec 2011 roku, inspirujący się dokonaniami największych klasyków rocka i bluesa, konfrontując je z odkryciami grup powstałych w ostatniej dekadzie. Nastawieni na improwizację i rozbudowywanie utworów opierających się na najprostszych schematach wypracowują swój własny, mroczny i niekiedy groteskowy styl z vintage’owym brzmieniem, niebanalną pracą sekcji rytmicznej oraz wrzaskliwym wokalem, charakteryzujący się cieniowaniem pomiędzy spokojnymi i melancholijnymi fragmentami, przeradzającymi się w odpowiedniej chwili w prawdziwą burzę emocji i dynamiki. Ich muzyka jest niekiedy określana jako „żywa” i „niemechaniczna”.
Dostrzegalne są wpływy takich grup jak Led Zeppelin, The Doors, czy też w dużej mierze muzyka Jacka White’a bądź Joshua’y Hommego.
Zespół wydał płytę EP w listopadzie bieżącego roku.
https://www.facebook.com/llamaband

 

CISZA NOCNA

Zespół powstał 2011 roku, w Gdyni. Założony przez 5 kumpli z jednego podwórka. Grają muzykę na pograniczu zimnej fali i ciężkiego rocka, określaną przez nich samych jako postpunk. Wygrali Przegląd Młodych Zespołów Muzycznych Musical Youth 2013.
https://www.facebook.com/CiszaNocna

Dodaj komentarz