VI edycja kampanii „Biała Wstążka” 2014 r.

 

W tegoroczną kampanię, której głównymi organizatorami są Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni, szeroko włączyli się również m.in.: samorządowcy, gdyńskie szkoły, firmy, instytucje i organizacje pozarządowe –  portal MłodaGdynia.pl, samorząd uczniowski IX LO, fundacja ADAPA, Teatr 4 Miasto, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia, Biuro Porad Obywatelskich, fundacja ADAPTACJA, Młodzieżowy Dom Kultury, Seahawks Gdynia, kluby seniora, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Centrum Aktywności Seniora, członkowie Zespołu Interdyscyplinarnego, policja, straż miejska, centra handlowe (Batory i Riviera), SKM Trójmiasto. Kampania odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni.

Między 25 listopada i 10 grudnia studenci Akademii Marynarki Wojennej, uczniowie z IX LO, wolontariusze z fundacji ADAPA oraz zawodnicy Seahawks Gdynia będą m.in. na ulicach Śródmieścia, centrach handlowych, w Urzędzie Miasta, w MOPS, szkołach, komisariatach policji, Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego rozdawali ulotki, plakaty i przypinali mężczyznom białe wstążeczki – symbol kampanii. Oficjalna inauguracja kampanii odbędzie się 25 listopada, o godz. 11, w sali audytoryjnej C w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.

W ramach tegorocznej kampanii odbędzie się spektakl „Gam. Nowy wspaniały świat” w reżyserii Magdaleny  Tomaszewskiej, wystawiony w auli AMW przez Teatr 4 Miasto. Jest to opowieść o kobiecych słabościach; o tym jak bolesna jest prawda o nas samych w obliczu ekstremalnych sytuacji i o tym, że nawet najbardziej zbesztaną godność można przetopić w mądrą siłę niezależnego działania. Ponadto w czasie tegorocznej Białej Wstążki odbędą się również m.in.: finał międzypokoleniowego konkursu  wiedzy o przeciwdziałaniu przemocy, spotkania w klubach seniora oraz warsztaty i prelekcje w szkołach ponadgimnazjalnych, prowadzone przez psychologów Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia. Finałem kampanii będzie  miejska konferencja pt. „12 razy NIE Przemocy”, która odbędzie się 10 grudnia, w sali widowiskowej Klubu 3. Flotylli Okrętów,  podsumowująca również roczną pracę gdyńskiego Zespołu Interdyscyplinarnego.

 

 

 

 

 

 

Napisali o kampanii na stronach:

Gdynia rodzinna